Logo
Есть вопросы? Свяжитесь с нами!
03115, Украина, г. Киев,
ул. Верховинная, 6-а
office@istoki.com.ua
Курс EUR = 42.6 грн.

Свердловинні насоси

Занурювальні насоси для свердловин, здебільшого просто свердловинні, представленні на ринку України в широкому асортименті виробників.
    На сьогоднішній день в зв’язку з кліматичними змінами які відбуваються в нашому регіоні подача води зі свердловин та глибоководних колодязів все більше потребує застосування занурюваних насосів. Подача води зі свердловини занурювальним насосом здебільшого коштує дорожче, порівняно з поверхневим насосом.
    Здебільшого кожного року виробники та постачальники шукають шляхи утримання клієнтів, за рахунок ціни. У всьому світі відбувається здороження сировини та енергоресурсів. Більшість інсталяторів помітили, що  «зручне» обладнання з кожним роком змінюється, втрачається надійність, відсутній «запас»  обладнання, водночас збільшується навантаження на енергетичну мережу.
    Свердловинні насоси завжди багатоступеневі, іноді кількість робочих ступенів складає більше тридцяти, орієнтовно кожна ступінь це 10 м.в.с , деякі моделі занурювальних насосів здатні підіймати воду з глибини більш ніж 300 м. Свердловинні насоси здатні створювати високий тиск, що дає змогу підіймати воду з глибин і долати великі відстані суходолом. В залежності від свердловин, рівня динамічного і статичного в деяких випадках насоси потребують значного занурення під воду, звісно переважна більшість вітчизняних і китайських виробників не зазначають рівень максимального занурення і здебільшого вона складає до 20м, відповідно насосні флагмани мають такі позначки і здебільшого до 100 метрів.
    Свердловинні насоси мають конструкцію яка кардинально відрізняється від поверхневих насосів, двигун насосу розташовується внизу, насосна частина зверху, забір води відбувається по середині, відповідно для ефективного охолодження електродвигуна. Надмірне тепло яке виділяється під час роботи насосного агрегату відводиться за допомогою води яка проходить повз зовнішній корпус мотора і внутрішню оболонку свердловини. В технічних умовах експлуатації любого електродвигуна для занурювального насосу вказують максимальну кількість пусків на годину та мінімальну швидкість потоку води. Бажану кількість пуску насосу можливо досягти підібравши відповідний гідроакамулюючий бак або встановлення перетворювача частоти (двигун має бути придатним для роботи з ПЧ).
    Що стосується охолодження, якщо свердловинна не відповідає параметрам, колодязь або відкрита  водойма то необхідно встановлювати «кожухи» охолодження які забезпечать дану умову. Упущення даної умови значно зменшує термін експлуатації електродвигуна.       Занурювальні насоси можливо монтувати і горизонтально, але не всі. Інформацію про дану умову виробники надають в документації. Переважна кількість свердловинних насосів комплектується кабелем від 1,5 до 4м (залежить від потужності) і для герметичного з’єднання застосовуються велика кількість різноманітних рішень найпоширеніші термоусадочні (якщо кабель насоса і основний мають загальну оболонку)  і заливні муфти.
Сведловинні насоси як правило мають ряд обмежень в засновуванні:
  • температура середовища (води);
  • максимальна кількість піску;
    Вибір обладнання не слід проводити поки не закінчиться процес буріння враховуючи дані «Паспорту свердловини», слід ретельно прорахувати параметри відповідність до потреб у воді і дебету сведловини, особливу увагу звернути на основний кабель який має відповідати умовам які надає виробник. Напірна труба має бути жорсткою і витримувати необхідний тиск і багато інших не менш важливих умов.
 
2019-10-03 11:40:00